Skip to main content

Staff

Pre - Kinder/Special Education

 

Room 28- A. Wayne (State Pre-School)

Room 29 - K Harris (PALS-AM)

Room 30- O. Perez (PALS-PM)

Room 4- E. Ayala (SDC)

Room 6- A. Escalon (SDC)

Room 7- A. Kong (SDC)

Room 13- L. Mendoza (SDC)

Room 22- L. Palapayon (RSP)

 

 

Kindergarten Teachers

    

Room 9 - P. Godinez

Room 10- M. Rubio

Room 11- M. Hornquist

Room 12- V. Mendez (TK/K)

Room 16- V. Banda

Room 27-E. Mena (ETK)

 

 

 

First Grade Teachers

Room 14- C. Pino (Magnet)

Room 45- R. Rodriguez

Room 47- K. Ige

Room 51 - M. Orellana

 

Second Grade Teachers

 

Room 43- S. Hernandez (Magnet)

Room 46- J. Ige

Room 49- S. Ehteshami

Room 50 - C. Monaco

Room 53- M. Barragan

 

Third Grade Teachers

 

 

Room 32- D. Alfaro-Vasquez (Magnet)

Room 37 - C. Salegio

Room 41- C. Vega

Room 44-A. Gil

Room 54- S. Mata

 

 

 

fourth Grade Teachers

 

Room 17 - W. Rebenczuk (Magnet)

Room 24 - A. Au

Room 26- L. Aceves

Room 31-A. Savadian

Fifth Grade Teachers

 

Room 18 - J. Valdemar (Magnet)

Room 19- K. Gorton

Room 20- O. Ramos

Room 25- C. Soleimani

 

Administrative Team

 

Deborah Plat, Principal

Joyce Miles, APEIS

Edwin Molina, Assistant Principal

Jennifer Valdemar, Intervention/Magnet Coordinator

Patricia Arriola, TSP Coordinator

Office Technicians

 

Pedro Subuyuj, SAA

Martha Hernandez

Monica Sanchez

Romelia Gonzalez

Building and Grounds

 

 Victor Diaz, Plant Manager 

Carlos Ramirez, Buildings and Grounds Worker

Taylor Martindale, Buildings and Grounds Worker

Cafeteria

 

               Adriana Flores-Cafeteria Manager

Celia Contreras

Carmen Contreras

Maria Esquivel

Nora Magana

Martha Saavedra

Jenny Valdez

 

Support Staff

Gina Browne, School Psychologist 

Cynthia Lautz, Parent Center Director (M-F, 8-12 PM)

 Angelica Arteaga, Healthy Start Program (Monday/Tuesday)

Eric Bram, Speech Therapist

Rowena Martinez, School Nurse (M-F)

Cynthia Stewart, Child and Family Guidance Clinic

(Friday 8-12 PM)

Jose Diaz, Foster Youth Counselor (Wednesday)

Jessica Lopez, PSA Counselor (Monday)

Angela Ruiz, PSA Counselor (Wednesday)

After School Programs

 

Woodcraft Rangers - Alex Hernandez, Supervisor

Youth Services - Coach Raul